KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14034167
nr 1403 4167
Hugo Carlberg
(1880-1943), Sverige
Signerad, akvarell, bladets mått: 11x12cm, yttermått inklusive ram: 27x33cm
Hugo Carlberg, född 1880 i Nässjö, död 1943 i Malmö, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 14 juni 2021
kl 20:33:51
Hugo Carlberg
Läs mer om Hugo Carlberg